Přihlásit | Registrovat
Report: Plzeň - Kometa
Výjezdy Fotogalerie Reporty 15. 10. 2017 20:31

Přestože byla naše divize v této sezoně již zastoupena na venkovních zápasech ve Zlíně a Pardubicích…

Přestože byla naše divize v této sezoně již zastoupena na venkovních zápasech ve Zlíně a Pardubicích, první příležitost uspořádat větší výjezd se nám naskytla až v jedenáctém kole, ve kterém Kometa zavítala na led z našeho pohledu nedaleké Plzně. Na utkání momentálně prvních dvou týmů extraligy, hrané v neděli od 17:20, tedy stejně jako v loňské sezoně vypravujeme dvě plná auta. Na zápas vyrážíme s dostatečným předstihem, a jelikož cesta probíhá naprosto bez problémů, dorážíme na místo utkání více než hodinu před úvodním buly. O tom, že se dnešní zápas navzdory televiznímu přenosu odehraje před slušnou návštěvou, svědčí jak množství fanoušků místního klubu v okolí stadionu, tak i fakt že lístky na sezení jsou již více než hodinu před začátkem vyprodány. Navzdory tradičním povzdechům typu „vždyť my tam dneska budeme stát sami!“ potkáváme před stadionem známé i neznámé fanoušky Komety, tudíž je jasné, že ani dnes sami určitě nebudeme. Do místní Homemonitoring arény míříme přibližně 40 minut před úvodním buly. V našem sektoru se nakonec schází přibližně 80 lidí, což vzhledem ke vzdálenosti od Brna není úplně špatné číslo. Na zápas dorazil z Brna i buben, kterého se namísto našeho nepříliš kvalitního divizního bubnu ochotně ujímá náš bubeník. Před samotným zahájením zápasu rovněž domlouváme se zástupcem místního kotle detaily protestní akce proti ČSLH, která v desátém a jedenáctém kola probíhá na všech extraligových stadionech.

Stadion se na dnešní zápas skutečně zaplňuje velmi slušně. Vyprodáno sice není, avšak volných míst se na tribunách nachází velmi málo. Ohlášená návštěva dnešního utkání činí 7113 diváků. Naše fandění v tomto zápase se dá označit spíše jako průměrné. Především začátek zápasu je ovlivněn špatným vstupem do utkání Komety, která je v první třetině jasně horší a brzy inkasuje gól na 1:0. Po první komerční přestávce následuje dvouminutová protestní akce, v rámci které kotel domácích vytahuje plachtu s nápisem „S hokejovým svazem, padlo ticho na zem“, doplněnou o přeškrtnuté podobizny činovníků ČSLH. Během těchto dvou minut jak domácí, tak i my přerušujeme fandění a stadion se tak ponořuje do ticha, jež je přerušeno pouze druhým gólem v naší síti. Krátce po skončení dvouminutového protestu přidává Plzeň i třetí gól a se šancemi na bodový zisk to v tuto chvíli z naší strany vypadá bledě. Navzdory nepříznivému stavu na fandění nerezignujeme, avšak náš support je po celý zbytek úvodní třetiny spíše slabší. Na druhou dvacetiminutovku, ve snaze zlepšit atmosféru, vytahujeme megafon. Nejvíce nám však pomáhají naši hráči, kteří do druhé třetiny nastupují jako vyměnění a zhruba po deseti minutách je vyrovnáno. Ve zbytku zápasu se v našem supportu střídají lepší i horší pasáže, naopak domácí jsou oproti první dvacetiminutovce na rozdíl od první třetiny až do konce zápasu slyšet výrazně méně. V našem repertoáru převládají spíše kratší pokřiky, avšak objevují se i některé tradiční chorály. Přestože si Plzeň své vedení na několik minut bere zpět, na počátku třetí třetiny opět srovnáváme a ve zbytku utkání máme možnost sledovat z obou stran výborný hokej. Hraje se rovněž relativně tvrdě, což místnímu ubrečenému kotli poskytuje spoustu záminek k pískotu a nadávkám na adresu rozhodčích, které hokejový svaz zpětně ohodnocuje pokutou vy výši deset tisíc korun českých. V 50. minutě utkání spouští kotel domácích pokřik „Český hokej pro fanoušky“, ke kterému se rovněž připojujeme, bohužel tak činí pouze menší část našeho kotle, tudíž pokřik není z naší strany příliš slyšet. Utkání navzdory hororové první třetině končí zásluhou Martina Erata a jeho branky v prodloužení vítězně a z Plzně si odvážíme dva body. Po zápase dáváme spolu s hráči klasickou děkovačku, načež vyvoláváme nejlepšího hráče Komety v dnešním utkání Tomáše Svobodu a vše zakončujeme zpěvem Ódy na Brno. Před stadionem na nás po zápase čeká několik osob z místního kotle, které neslyšeli náš pokřik „Český hokej pro fanoušky“ a mylně se domnívají, že jsme ho vůbec neskandovali. Po krátké (slovní) výměně názorů místní odchází pryč a my se v klidu odebíráme směrem do hlavního města.